Wat is de Wet Open Overheid?
Informatie van overheden moet zoveel mogelijk openbaar zijn. Behalve als in de wet staat dat informatie niet openbaar is. Dit staat in de Wet open overheid (Woo). Veel informatie van Veiligheidsregio Twente is al openbaar te vinden, bijvoorbeeld op onze website. Als u informatie niet kunt vinden, dan kunt u dit bij Veiligheidsregio Twente opvragen.
Woo-verzoek
Als u informatie of documenten wilt opvragen die Veiligheidsregio Twente (nog) niet openbaar heeft gemaakt, dan kunt u hiervoor een Woo-verzoek indienen. Wij kunnen alleen Woo-verzoeken behandelen die gaan over Veiligheidsregio Twente. Het verzoek moet ook gaan om informatie die wij zelf beschikbaar hebben, zoals documenten. Een Woo-verzoek is ook niet bedoeld voor het beantwoorden van vragen over uw persoonlijke situatie.
Woo-verzoek indienen
Bij Veiligheidsregio Twente kunt u op de volgende wijze een Woo-verzoek indienen:
Stuur een e-mail naar info@vrtwente.nl. Neem in het Woo-verzoek altijd het volgende op:
- Aanduiding of verwijzing naar Woo;
- Naam, adres, postcode en woonplaats;
- Telefoonnummer en e-mailadres om contact met u op te kunnen nemen;
- Het onderwerp waarover uw verzoek gaat;
- Welke documenten u wilt ontvangen.
Afhandeling van uw verzoek
U krijgt binnen vier weken na ontvangst een reactie op een Woo-verzoek. Deze termijn kan met twee weken worden verlengd. In dat geval krijgt u voordat de eerste vier weken zijn verlopen bericht dat het langer duurt. Soms hebben we nog meer tijd nodig om alle informatie te beoordelen. Dan maken we afspraken over de afhandeling.
Gepubliceerde Woo-verzoeken
Overzicht van afgehandelde verzoeken Wet Open Overheid (Woo)
- Woo-verzoek AZC Albergen (3 oktober 2025)
- Woo-verzoek Sluiskade (verzenddatum 21 januari 2025)
- Woo-verzoek AZC Albergen (verzenddatum 28 november 2024)
- Woo-verzoek AZC Albergen (verzenddatum 8 juli 2024)
- Woo-verzoek De Borkeld (verzenddatum 10 september 2024)